logo

Тренутно на сајту

Ко је на мрежи: 86 гостију и нема пријављених чланова

Питања

pitanja.gif

12. НАФТИЈАДА ОД 2. ДО 6. ЈУНА 2008. ГОДИНЕ 
 
Одбор Јединствене синдикалне организације НИС а.д. Нови Сад, усвојио је Одлуку о одржавању Трећих сусрета радника Нафтне и гасне привреде (XII Нафтијаде). 
Формиран је Организациони одбор 3. сусрета радника Нафтне и гасне привреде, за чијег је председника именован Горан Такић, председник Јединствене синдикалне организације НИС а.д. која је и организатор комплетних спортских сусрета, док су за чланове Организационог одбора именовани председници синдикалних организација учесника такмичења.

За термин одржавања утврђен је период од 2. до 6. јула.
 
Место одржавања је Златибор, смештај учесника ће бити у хотелима Палисад. Чигота, Ратко Митровић и Дунав.
Такође, Ресор за спорт НИС а.д. утврдио је на својој седници, одржаној 30.06. у Београду:

Именује се Такмичарска комисија у следећем саставу: 
  • Председник - Рајко Пауновић
  • Члан - Чоканица Сава
  • Члан - Томић Тушан
  • Члан - Драгичевић Михајло
  • Члан - Станковић Дејан
  • Члан – Коцић Новица
  • Члан - Ђукић Милан
  • Члан – Предраг Бељански
  • Члан – Стојичич Радивој
  • Члан - Салма Јене
  • Члан - Курјачки Славиша – Ранко Микетић
Учесници 12. Нафтијаде су:
  1. НИС Петрол Југопетрол, Београд
  2. НИС Петрол Нафтагас промет, Нови Сад
  3. НИС Петрол Рафинерија нафте Панчево
  4. НИС Петрол Рафинерија нафте Нови Сад
  5. НИС Нафтагас
  6. НИС ТНГ
  7. НИС Матица
  8. Србијагас
  9. Транснафта
  10. О Зоне (НИС Угоститељство и туризам) Београд
  11. ХИП Петрохемија, Панчево
  12. ФАМ Крушевац
  13. Рафинерија Београд

Очекују се и пријаве осталих предузећа сличних или истих делатности (ЛУК ОИЛ, ОМВ, ПЕТРОБАРД, АВИА, ЕКО ПЕТРОЛ, МОЛ...).
Фирме ван НИС а.д. траже званичну понуду цена од О зоне (контакт особа Срећко Прљевић 031/841-471).
Превоз организују учесници сами за своје екипе.
Право наступа имају радници запослени код учесника Првих Сусрета и то они који нису наступали у савезном разреду такмичења Србије у такмичарској 2006/2007. години, у дисциплинама наступа на овим Сусретима (Супер лига и 1. А и 1. Б. Лига).

Ресор за спорт утврдио је и Пропозиције 12. Нафтијаде које можете преузети овде .

ВОЂЕ СПОРТСКИХ ГРАНА:

Дисциплина

Вођа спортске гране

Фирма

Мали фудбал

Чоканица Сава и Томић Душан

НИС НАП и НИС Југопетрол

Одбојка и Одбојка на песку

Шашић Воја и Ковачевић Славко

НИС Југопетрол  и НИС РНП

Кошарка и баскет жене

Жељко Јовановић, Предраг Бељански и Живановић Драган

НИС РНС, НИС Матица и НИС Југопетрол

Куглање

Станковић Дејан

НИС РНП и НИС ТНГ

Стрељаштво

Јова Самарџија Хоман Витомир

НИС РНС ISSF судија

Шах

Ђорђе Михајловић и Славиша Перовић

НИС Нафтагас и НИС НАП

Стони тенис

Илија Вјештица и Андрија Вучковић

НИС НАП

Тенис

Дубајић Дејан и Михајловић Милорад

НИС РНП и НИС Нафтагас

Пливање

Саратлић Драгана и Рајко Пауновић

Србијагас и НИС РНС

Пикадо

Ђурић Предраг и Лабус Силвија

НИС РНС и НИС Нафтагас

Спортски риболов

Зденка Киш и Јеремић Бранислав

НИС Југопетрол и НИС РНС

Конопац

Кравић Никола и Михајло Драгић

НИС Нафтагас

Рукомет

Вукић Предраг

НИС РНПи Србијагас

Формуларе за такмичење обезбеђују вође спортских грана.
 
Судије за дисциплине на Другим сусретима радника нафтне и гасне привреде Србије обезбеђује организатор Златибор – али само за лопташке дисциплине.
 
Остале судије су у надлежности вођа спортских грана и учесника сусрета.
Потребне реквизите за спортове обезбеђују учесници сусрета за своје екипе.
ЕКИПА МОЖЕ ДА ПРИЈАВИ НАЈВИШЕ 75 СПОРТИСТА ЗА СПОРТОВЕ КОЈЕ ИЗАБЕРЕ, УЗ НАПОМЕНУ ДА ПОЈЕДИНЦИ МОГУ НАСТУПАТИ И У ВИШЕ СПОРТОВА, А УСЛОВ ЗА ОДРЖАВАЊЕ СПОРТА ЈЕ 3 (ТРИ) ПРИЈАВЉЕНЕ ЕКИПЕ.
НАЧИН ТАКМИЧЕЊА ЗА ПОЈЕДИНЕ СПОРТОВЕ (КУП ИЛИ ЛИГА, ГРУПЕ...) ОДРЕДИЋЕ СЕ НА ЖРЕБАЊУ.
АКО СЕ ИГРА ПО ГРУПАМА, НОСИОЦИ ГРУПА СУ ПЛАСИРАНИ ОД I-IV МЕСТА СА ДРУГИХ СУСРЕТА НАФТНЕ И ГАСНЕ ПРИВРЕДЕ СРБИЈЕ,  КОЈИ СУ ОДРЖАНИ У СОКО БАЊИ 2007. ГОДИНЕ.
 
БРОЈ УТАКМИЦА ПО ЕКИПИ У СПОРТУ ЈЕ ДВЕ ДНЕВНО А УЗ САГЛАСНОСТ КАПИТЕНА ЕКИПА И ТРИ УТАКМИЦЕ ДНЕВНО.
ВОЂА СПОРТСКЕ ГРАНЕ ОДРЕЂУЈЕ БРОЈ ЧЛАНОВА ЕКИПЕ КОЈИ СЕ МОЖЕ ПРИЈАВИТИ ПРЕД УТАКМИЦУ АЛИ СЕ УТАКМИЦЕ МОРАЈУ ОДРЖАТИ У ЗАКАЗАНО ВРЕМЕ ИЛИ СЕ ПРИМЕЊУЈЕ ПРАВИЛНИК (ГУБИТАК УТАКМИЦЕ И НЕГАТИВАН УКУПНИ БОД ЗА ЕКИПУ).

БОДОВАЊЕ

Завршно бодовање екипа учесница овог такмичење:

  • Прво место - 7 бодова
  • Друго место - 5 бодова
  • Треће место - 4 бода
  • Четрврто место - 2 бода
  • НЕГАТИВАН 1 БОД ЗА НЕДОЛАЗАК НА ЗАКАЗАНУ УТАКМИЦУ

За укупан пласман екипа бодују се резултати пласмана свих дисциплина (мушки, женски и мешовито) са овог такмичења.Признања се додељују за сваку дисциплину и укупно за од I до IV места. 

Биће додељени пехари  за I-IV место а за I-III место екипама - такмичарима медаље. 
Признања додељује Вођа спортске гране на терену по завршетку такмичења.
Биће додељени и пехари за фер плеј и I-IV место укупно екипно на Другим сусретима нафтне и гасне привреде Србије.

Признања се додељују на завршној вечери 05.07.2008. године у 21 час.

МОЛЕ СЕ УЧЕСНИЦИ ДА СЕ ДРЖЕ СВИХ ПРАВИЛА ФЕР ПЛЕЈА И КОРЕКТНОСТИ НА ОВОМ ТАКМИЧЕЊУ И ДА ИМ ЈЕ ПОНАШАЊЕ У ДУХУ ОЛИМПИЗМА И ОЛИМПИЈСКОГ ПОКРЕТА.
 
ОБАВЕЗА ЛЕКАРСКОГ ПРЕГЛЕДА УЧЕСНИКА ЈЕ НА ЕКИПАМА УЧЕСНИКА И НЕЋЕ БИТИ ПРОВЕРАВАНА. У СУПРОТНОМ СПОРТИСТИ НАСТУПАЈУ НА СВОЈУ ОДГОВОРНОСТ.

Могуће грешке или примедбе на распоред молимо Вас да доставите Такмичарској комисији до почетка такмичења Рајку Пауновићу нa e-mail Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., на телефон 064/8884642 или на факс 021/420011 локал 373.